Анонс:

Діти за довкілля

9-10 жовтня в місті Сарни відбудеться Всеукраїнський екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

II-й Всеукраїнський дитячий екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

4 червня 2015 року відбулося відкриття щорічного Всеукраїнського дитячого екологічного форуму, організованого Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду та Програми Розвитку ООН, Міністерства екології та природних ресурсів України і Державної екологічної академії післядипломної освіти і управління.

 З вітальним словом звернувся до учасників форуму Сергій Іванович Курикін, заступник Міністра екології та природних ресурсів України. Він наголосив на тому, що впровадження освіти в інтересах сталого розвитку є одним з пріоритетних завдань для України, а також додав, що впровадження адекватної політики в цій сфері просто неможливе без активної участі громадянського суспільства, вчителів та молоді. Тому співпраця державних установ, громадянського суспільства і науково-освітніх закладів – це є той ідеальний варіант, за якого ми дійсно можемо вирішити це питання на сучасному рівні. Олександр Іванович Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління привітав учасників та зазначив, що потенціал молодих учасників форуму та їх керівників, громадських лідерів є саме тією рушійною силою, яка дає можливість будувати в Україні систему освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) відповідно до Стратегії ЄЕК ООН "Освіта в інтересах сталого розвитку", яка була прийнята у Вільнюсі 2005 році. Зазначив на важливості об’єднання зусиль екологів, педагогів, науковців, громадськості, міжнародних організацій для розвитку ОСР в Україні в період світового перегляду напрямків та цілей розвитку цього процесу після 2015 року, підготовки до зустрічі високого рівня Міністрів довкілля та Міністрів освіти в рамках конференції "Довкілля для Європи" в червні 2016 року в Грузії. Сергій Сергійович Волков, старший програмний менеджер, керівник сектору сталого розвитку, енергетики та навколишнього середовища Програми Розвитку ООН в Україні, наголосив на тому, що йому дуже приємно бачити таку кількість юних захисників природи, подякував їм за те, що вони переймаються цим питанням та додав, що саме діти та молодь можуть вплинути на стан довкілля в майбутньому.

У форумі взяли участь більше 200 учасників з 20 областей України. Зокрема, 100 школярів-активістів, 60 вчителів, науковці, представники молодіжних та дитячих громадських організацій, державних інституцій та вищих учбових закладів. Цього року форум особливу увагу приділяє дітям-сиротам та дітям-переселенцям. Програма форуму зацікавила, як представників освітніх закладів та молодіжних громадських організацій, так і школярів.

У рамках форуму пройшла конференція та круглий стіл на тему «Актуальні питання розвитку системи освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні» за участю провідних українських та міжнародних експертів у сфері освіти та вчителів з усіх регіонів України, які сформували платформу для обговорення та визначення основних напрямків розвитку освіти в інтересах ОСР в Україні та обміну досвідом щодо найкращих практик впровадження принципів ОСР. За  результатамифоруму було розроблено та одноголосно підтримано Добровільні зобов’язання.

Під час форуму були підведені підсумки Всеукраїнського дитячого конкурсу «Друге життя побутових відходів», визначені переможці та нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками. Для учнів з різних областей України було організовано екологічну виставку, що включала виставку органічної косметики, фіто-чаїв, фотографій, зеленого туризму, еко- дизайну та конкурсних робіт «Друге життя побутових відходів». Крім того, для школярів підготовлено ряд майстер- класів та проведено дві еко-гри, «Зелений менеджер» та «Зелене місто майбутнього».

Серед учасників форуму були й сарненці, це представники МГО «Смарт» - Хомич В.А. (голова правління МГО),  Морозюк О.Є. (координатор роботи екологічного клубу «Паросток» Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4)  та завзяті екологи з ДГО «Паросток» Сарненської гімназії на чолі з Тітечко С.Є. . Незабутній для  майстер-клас з зеленого туризму вправно пройшов під керівництвом  Бойка В.В. та Бойко Н.К.

5 травня відбулося змагання команд учасників  з зеленого туризму, де перемогу в запеклій боротьбі здобули сарненські гімназисти.

Всі учасники форуму отримали сертифікати про участь у відзначенні Всесвітнього дня навколишнього середовища.

Вода! Хай не буде вона дана нам, немудрим, як даремний дар (про шкільний водограй до Всесвітнього дня води, 2015 )

Вода! Чи Замислюємося ми, коли під напором дзюркотливої води щасливо наспівуємо щось, коли сидимо у ванні огорнені теплом, ми відчуваємо, як пестить і голубить нас вода; коли, відкриваючи кухонний кран, ми наповнюємо прозору склянку водою і п'ємо з насолодою її прохолоду?..

Чи замислюємося ми над тим, звідки це блаженство? Звідки і як прийшла до нас вода і куди вона зникає після нас, що з нею відбувається?

А думати про це потрібно, бо в долі Природи, в долі Води — наша доля, і наше життя не може існувати без Води. Людство загалом та кожна свідома людина зокрема зобов'язані замислитися: чи питимуть прийдешні покоління чисту воду та милуватимуться красою природних водоймищ? Не забуваймо, що колодязь, в який ми «плюємо», належить не тільки нам. Усвідомлення того, що вода потребує нашого захисту, стимулювало  учасників навчально-виховного процесу  Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 до відзначення Всесвітнього дня води.

Проведення заходів ініціювали вчителі природничих дисциплін  Жук С.В., Павлюк О.В., Морозюк О.Є.

У День води, що відбувся 19 березня,  працювала пересувна лабораторія, де під керівництвом вчителя хімії Софії Жук, вода демонструвала свої цікаві властивості.Асистентами працювали учні 8 класу Софія Бігун та Богуслав Новак, які експериментували з водою у 1-6 класах.

Інтерактивну акцію «Фонтан ідей» проводили члени екоклубу «Паростокforever», а агітбригада «Аква» у програмі «Вечірні Сарни»  цікаво та доступно обговорювала проблеми захисту води.

Науково-практична конференція «Цілющі властивості води» та медіа-фестиваль «Цариця-водиця, 2015» додали корисної інформації слухачам про стан води та її різнобічне та неоціненне значення.  Учасники – учні 9-11 класів, під керівництвом Оксани Павлюк та Оксани Морозюк провели цікаві дослідження  та презентували їх школярам. Участь у конференції взяла й учениця 4 класу – Дем’янець Юлія (вч.Андріанова К.Д.), яка проводила дослідження я «Як зберегти землю блакитною?»

Квест «Водний експрес» перевірив знання учнів 5-7 класів, адже на семи станціях «Вода і здоров’я», «Вода і промисловість», «Вода і урбанізація», «Вода і енергія», «Вода в побуті», «Вода в природі», «Вода і їжа» агенти мали різні завдання для команд.

Перемогу вибороли учні 5-В та 7-Б класу, ІІ місце посіли учні 5-Б класу, а ІІІ – учні 7-А класу.

Учні 1-4 та 5-11 класів мали можливість взяти участь у флеш-мобі  «Вода – це життя».

 Думати, що це може швидко змінити щось в житті джерельця, кринички, краплини води, струмка — наївно, але робити це без надії на хоч малесеньку зміну було б неможливо. Маємо надію, що привернемо вашу увагу до екологічних проблем Води у Всесвіті. Радій цій землі і пам'ятай, що все на ній потребує твого захисту

 

Оксана Морозюк, координатор роботи екологічного клубу «Паростокforever

Екоклубівці взяли участь у Міжнародному зимовому переписі птахів

Рік у рік зростає кількість людей в Україні, які цікавляться птахами і прагнуть їм допомогти. І це не може не тішити, адже природа, особливо у теперішній техногенний період, потребує нашої допомоги. Саме тому метою щорічної січневої акції “Великий зимовий облік птахів” Українського товариства охорони птахів (УТОП) є привернути увагу громадськості до проблем пернатих, що зимують в Україні.

Не стоять осторонь цієї акції і екоклубівці Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Детальніше: Екоклубівці взяли участь у Міжнародному зимовому переписі птахів

Старшокласники грали в «Зелений менеджер»

    Проблема зміни клімату – одна з найгостріших проблем, які стоять перед людством. Згідно прогнозів провідних міжнародних наукових центрів з дослідження клімату, протягом наступного століття температура підвищиться  на 3-5 градусів за Цельсієм. Нажаль, на сьогодні кожен мешканець нашої  планети вже відчуває негативні наслідки зміни клімату, такі як посухи, повені, втрати врожаю тощо. І  якщо  проблему не вирішувати, вона лише загостриться і може призвести до неминучих катастрофічних наслідків.

Детальніше: Старшокласники грали в «Зелений менеджер»

Нова алея від воїнів АТО і громадських організацій в місті Сарни

17 листопада 2014 року військовослужбовці в/ч А0153 учасники АТО, члени МГО «Смарт», та дитячої громадської екологічної організації «Екоклуб Паросток» провели разом з Сарненською міською радою чергову акцію, напрямлену на покращення стану довкілля в місті Сарни.
В знак вдячності за підтримку жителями міста, волонтерами воїнів-учасників АТО, збором коштів, речами, продуктами, іншим матеріальним забезпеченням, військовослужбовці привезли з зони АТО 250 саджанців фруктових дерев, які вирішили посадити у всіх навчальних закладах міста, а також 250 кущів  роз, що висаджені на клумбах міста та в парку «Героїв майдану».

Детальніше: Нова алея від воїнів АТО і громадських організацій в місті Сарни