Анонс:

Діти за довкілля

9-10 жовтня в місті Сарни відбудеться Всеукраїнський екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

23 квітня 2015 року у Сарненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відзначали 20-річчя створення екологічного клубу «Паросток»

Сьогодні людина постала перед важким вибором: або і далі жити за принципом “після нас – хоч потоп”, нехтуючи законами природи, або ж розвивати відповідальність за стан нашої планети перед наступним поколінням. Людська діяльність призвела до виникнення глобальних екологічних кризових ситуацій, які загрожують її існуванню.

Слід пам’ятати, що “ благословенна земля ця не дісталася нам у спадщину від батьків – ми взяли її в борг у нащадків ”. Тому священний обов’язок нашого покоління – зберегти сучасні природні скарби.

 Саме  з цією метою  в місті створюють осередки екологічної освіти – це  екоклуби. Сьогодні ми маємо гарну нагоду ознайомитись з діяльністю  екологічного клубу «Паросток» Сарненської ЗОШ І-ІІІст №4, який уже 20 років працює в нашому навчальному закладі. Такими словами розпочали урочистості з нагоди 20-річчя екологічного клубу “Паросток” Сарненської ЗОШ І-ІІІст. №4 екстравагантні ведучі Сашко Кузьмич та Михайло Кібиш.

На   урочистостях присутні: міський голова Світлана Борисівна Усик  , Віктор Анатолійович Хомич , заступник міського голови, голова правління МГО «Смарт», Ростислав Орестович Журавчак, заступник директора Рівненського природного заповідника, працівники Еколого-просвітницького центру Рівненського природного заповідника,  Василь Пилипович Пінчук, начальник Управління водного господарства, Сергій Олександрович Белеля, директор Сарненського держлісгоспу,  Світлана Петрівна Муляр,  Андрій Ярославович Савка, методисти відділу освіти, Микола Дмитрович Зосимчук, заступник директора  Дослідної станції, Світлана Євстахіївна Тітечко,  координатор роботи дитячої громадської організації «Екологічний клуб «Паросток» Сарненської гімназії, вчителі та учні, батьківська громадськість, вчителі біології шкіл району.

З легкої руки засновника клубу – вчителя біології Мельник Марини Володимирівни екологічна діяльність у школі набула системного та спрямованого характеру.

Мета роботи нашого клубу – виховання екологічно свідомої особистості через організацію цікавої екологічної роботи з вихованцями гуртка та учнями школи, їх участь у дослідницькій роботі та природоохоронних акціях, допомога новому поколінню в усвідомленні себе частинкою світу, у якому ми живемо формування у школярів розуміння взаємозв’язку природних явищ, вироблення вмінь ведення фенологічних спостережень, виховання екологічно грамотної поведінки в природі.

Завдання екоклубу «Паросток»: введення пошукової і моніторингової роботи, донесення до громадськості інформації про стан рідної природи, прибирання територій школи, парків, підготовка і проведення предметних тижнів, участь в екологічних акціях.

Наше гасло: Прокинувся, вмився, прибери свою планету...

Презентацію клубу та відеофільм про свою діяльність представили екоклубівці під керівництвом координаторів роботи – вчителів біології Морозюк О.Є. та Павлюк О.В.

Кожен з гостей, сьогодні отримав від нас згадку - маленький паросток

Плекайте його, не забувайте про нього, спостерігайте за ним та піклуйтеся про нього , зігрівайте та любіть…

І обов’язково паросток стане чудовою рослиною, що нагадає вам про важливість збереження всього  живого на Землі

З словами привітання до присутніх звернулися запрошені гості. Багато слів пролунало на адресу учасників та координаторів роботи екологічного клубу. А як без подарунків у такий день?

Від міської ради та МГО «Смарт» - мультимедійний комплекс, від УВГ та лісгоспу – матеріальна підтримка, від РПЗ та ДГО «Паросток» - навчальна література, від відділу освіти – навчальна література та переобладнання кабінету біології.

Всім дуже вдячні за розуміння та підтримку.

Весь сьогоднішній добробут і наш поступ у завтра передусім залежить від Землі. Від її щедрості, безсмертя. Як зберегти нам цю живу силу і родючість? Як досягти того, щоб наша нива завтра стала багатшою? Це складне питання, яке стоїть перед нами, вимагає негайного розв’язання.

Тому  агітбригада «АКВА» з програмою «Вечірні Сарни» спробує розв’язати питання необхідного збереження води.

Далі за програмою усі присутні взяли участь у ярмарку екологічних знань, де на учасників чекали такі майстер-класи:

“Лялька-мотанка—давня екологічна іграшка українських дітей” , Абрамович О.І, директор міського клубу “Колос”,

“Аромотерапія. Способи створення парфумів”, Павлюк О.В., вчитель біології Сарненської ЗОШ І-ІІІст. №4;

“Натуральне миловаріння: корисно та перевірено”, Жук С.В., вчитель хімії Сарненської ЗОШ І-ІІІст. №4;

“Використання настільних ігор для формування екологічного мислення молоді. (“Зелений менеджер”,“Зелене місто”)”, Морозюк О.Є., вчитель біології Сарненської ЗОШ І-ІІІст №4

Учасники майстер-класів не тільки отримали корисні знання, а ще й масу різноманітних емоцій, а виготовлені ляльки - мотанки передали Волонтерському центру для відправки в зону АТО.

День виявився напруженим та насиченим подіями, але слід пам’ятати, що ніколи раніше наш земний дім не зазнавав таких перевантажень, ніколи людина не брала від природи стільки данини і ніколи не була такою вразливою перед міццю, яку сама ж створила.

 Природа стала колискою людства. Людина – це частина природи. І саме їй ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю.

 

Оксана Морозюк, координатор роботи екологічного клубу «Паросток forever»